האם משתלם להשכיר גג לאנרגיה סולארית?

שותפים לרווחים – לא להוצאות

השכיר גג לאנרגיה סולארית

בהשכרת גגות להקמת מערכת סולארית אתם הופכים להיות שותפים של החברה ששכרה מכם את הגג – שותפים ברווחים לטווח ארוך, אך לא שותפים להשקעות הכספיות ולכאבי הראש הנלווים לכל פרויקט סולארי. הדבר היחיד שאתם צריכים להביא זה את הגג שלכם שגם ככה עומד ריק מהיום בו הוא נבנה. אתם מביאים את הגג ואנחנו מתעסקים בה-כ-ל. אנו אוהבים לשתף את הלקוחות באחוזים משמעותיים מהכנסות המערכת ולא במחיר קבוע כמו בשכירות רגילה בדיוק בשל הסיבה שאנו רואים בכם שותפים אמיתיים לדרך. כך ככל שהמערכת גדולה יותר וככל שהיא מפיקה יותר כסף כולם מרווחים. שימו לב שדמי השכירות הם הרווח הנקי שלכם לעומת הכנסות כאשר אתם רוכשים מערכת שצריך להוריד מהם הוצאות רבות: עלות מימון- קרן וריבית, החזר ההשקעה, הוצאות תחזוקה תקלות ועוד. בשכירות אתם תרוויחו מעל חמישים אחוז מרווחי המערכת.

שימו לב- לעולם אתם תהיו בעמדת נחיתות מול חברה שכל עיסוקה היא במערכות סולאריות. הם יודעים מה באמת חשוב ובמה להשקיע, איזה קופסאות חשמל וכבלים יחזיקו ל-25 שנה, היכן כדאי לשים פאנל כזה והיכן אחר, מתי כדאי להגביה את הקונסטרוקציה, איך למקסם את הגג מבחינת רגולציה ומבחינת טכנית חשמלית ועוד ועוד – עשרות החלטות קטנות שאתם נהנים מהם כאשר אתם בוחרים לצעוד עם שותף מהתחום כאשר את בוחרים בהשכרת גג לאנרגיה סולארית.

היתרונות בהשכרת גגות למערכות סולאריות

יש כמה יתרונות גדולים להשכרת גגות לאנרגיה סולארית או לשותפות בפרויקטים סולאריים ואנחנו נסקור אותם כאן בשבילכם על מנת שתוכלו לקבל את ההחלטה המתאימה ביותר עבורכם. בכל שאלה אל תהססו – פנו אלינו ואנו נייעץ ונעזור בשמחה. אנו החברה המובילה בישראל בהשכרת גגות ויש לנו ניסיון רב בכל האספקטים הקשורים למהלך כזה- החל מחשבון החשמל שמשתנה עד לביטוח שמכסה אתכם עד הסוף. אנו עובדים עם ישובים ומושבים רבים, אנשי עסקים, קבוצות נדל"ן, חברות גדולות וחקלאים ברחבי הארץ. אנו מקימים פרויקטים בדרגות מורכבות שונות ויודעים לעשות את העבודה היטב.  אנו יודעים לנהל את האתגרים הרבים שיש בהשכרת גג למערכת סולארית- החל מגמישות בחתימת הסכם השכירות והתאמתו לרצונות ודרישות הלקוח, עובר בהתנהלות מול חברת חשמל כאשר הלקוח הוא אינו בעל החוזה, פיתרון בעיות היתרים וטפסי 4 שלא מאפשרות לבעלי גגות בייחוד במגזר המושבי והחקלאי להנות מסולארי, חיזוקי מבנים וקונסטרוקציה, החלפות גגות אסבסט לגגות בטיחותיים שניתן להקים עליהם מערכות סולאריות, שיפורי תשתיות חשמל, הגדלות חיבור והזמנות חיבורים חדשים וסנכרון בין לוחות הזמנים של ההגדלה ושל אישור הכניסה למסזה של הסולארי, התמודדות עם התנגדות של שוכרים בעלי חשבונות חשמל, פתרונות יצירתיים בתכנון המערכת ועוד.

יתרון מספר 1-  מרוויחים בלי להשקיע שקל

רכישת מערכת סולארית מסחרית היא השקעה גדולה שיכולה להגיע לכמה מיליוני שקלים, והשקעה כך כך גדולה דורשת ניהול הדוק ואפילו שמדובר בהשקעה מעולה, בדומה לנדל"ן אם לא תשימו לב ותהיו ערניים אתם עלולים להפסיד את הכסף היקר שהשקעתם, כאשר אתם משכירים את הגג לא סיכנתם אגורה ולא השקעתם כסף כלל- אתם רק מרוויחים.

יתרון מספר 2- מרווחים מהשנה הראשונה

כאשר אתם משכירים גג הרווחים מתחלים להצטבר מהיום בו מפעילים את המערכת לעומת זאת כאשר אתם משקיעים את הכסף בעצמכם נדרשים מספר שנים על מנת להחזיר את ההשקעה. בכל השנים האלו למרות שאתם מכניסים כסף מהמערכת אתם רק מכזים את ההשקעה שלכם.

יתרון מספר 3- אין התעסקות כלל ולא צריך להיות מומחים למערכות סולאריות

כאשר אתם רוכשים מערכת אתם צריכים לבחון היטב את הרכיבים השונים של הקמת המערכת הסולארית. אתם משקיעים כסף רב ולכן אין מצב שלא תבינו לעומק כל פרט בעסקה. הבעיה שרשימת הדברים שאתם צריכים להבין היא ארוכה מאוד. אתם צריכים להבין כמה עליכם להשקיע, ממה מורכבת ההשקעה, מה התשואה המצופה על ההשקעה, לדעת לקרוא את המודל הפיננסי, להבין היטב מהי מערכת סולארית ואיך היא עובדת, איזה פאנלים שמים לכם, מה האחריות על הפאנלים, לאיזה אסדרה אתם נכנסים, מה רמת הביצוע של החברה המתקינה, איזה ממיר כדאי לשים, כמה כדאי להעמיס על הממיר, מה ההבדל בין DC ל AC,  ללכת ולבקש מימון מהבנק, לחתום על טפסים לבנק, לחזור שוב לבנק כי לא חתמתם במקום הנכון, להעמיס על האובליגו שלכם, לחתום על טפסים מול עו"ד לחברת חשמל, לחתום על חוזה מול חברת חשמל (כמה חתימות בשביל מערכת אחת??),  לנטר יום יום את המערכת ולשטוף אותה מתי שהיא זקוקה לכך, לוודא שהתקשורת של המערכת פועלת ולתקן כשיש תקלה, להבין שיש בעיה טכנית במערכת ולדעת לאתר אותה בזמן ולטפל בה, להשקיע כספים שונים שלא הבנתם את המשמעות שלהם מראש- חפירה של כבל, הגדלת חיבור ועוד,  להתמודד לבד מול המערכת הבירוקרטית של חברת חשמל, ולבסוף להתחשבן מול חברת חשמל ולהוציא חשבוניות כל חודש או חודשיים ולוודא שאין טעויות כמובן.

נשמע מתיש? לגמרי. לכן אנו ממליצים ללקוחות עסוקים או כאלו שלא אוהבים להתעסק בדברים שהם לא התחום שלהם (מי אוהב?) לבחור באופציה של השכרת גג סולארי. והלקוחות המרוצים שלנו הם ההוכחה הטובה ביותר שזו האפשרות החכמה והמשתלמת ביותר לטווח הארוך.

יתרון מספר 4 - מקסום התפוקה

תשאלו כל בעל עסק גם כזה שהעסק שלו הוא פסיבי במהותו מה יקרה אם הוא לא יהיה עם יד על הדופק- העסק יפסיד כסף לא משנה כמה הוא "פסיבי" מערכת סולארית היא עסק לכל דבר- יש השקעות, הכנסות ואם לא עושים את זה נכון יכולים לבוא הפסדים. ניטור יומיומי של המערכת הסולארית תוך הבנה של מה התפוקה האופטימלית של המערכת  והשוואה לתפוקה בפועל (וזה לא טריוואלי כלל), שטיפות עם הציוד המתאים ועם מים מזוקקים ובדיקות תקופתיות ממקסמות את התפוקה ואין מה לעשות כאשר לא עושים את זה באופן מקצועי המערכת מפיקה פחות ואנו רואים את זה בנתונים שלנו. בתור חברה שבעיקר שוכרת גגות סולאיים ויוצרת שותפיות אך גם מקימה מערכות ללקוחות החפצים בכך אנו רואים הבדלים ממוצעים של מעל -15% בתפוקת מערכת כאשר היא מושכרת לעומת מערכת שהלקוח "מתחזק" אותה. זהו הבדל עצום.

יתרון מספר 5- אינטרס משותף

כאשר אתם בוחרים בהשכרת גגות אתם הופכים להיות שותפים שלנו. אנו נעשה הכל על מנת למקסם את הגג שלכם. לא מעט מהלקוחות שלנו הופתעו לקבל סכומים גדולים הרבה יותר ממה שסוכם איתם. איך זה קרה? הרגולציה השתנתה ומיד עדכנו את הבקשות בחברת חשמל על מנת למקסם את המערכת שניתן לבנות, פאנל חדש ואיכותי יותר יצא לשוק- רכשנו אותו  מיד וכך בעוד דברים רבים.

ניקח לדוגמה את הפאנלים. יש מגוון עצום של פאנלים במחירים שונים ואיכויות שונות. תארו לעצמכם שסגרתם עם חברה על מחיר מסויים כמובן שהבאתם מספר מתחרים והחברה שזכתה שיפרה את הצעתה ונתנה לכם מחיר מאוד אטרקטיבי. אתם לא פראיירים. עכשיו החברה צריכה להחליט באיזה בפאנלים להשתמש בפרויקט. במקרה – יצאו לשוק כמות גדולה פאנלים מסדרה ישנה של חברה שמי שמכיר את התחום יודע שהיא לקראת פשיטת רגל. והמחיר? סוף עונה. החברה שרוצה להרוויח תבחר בפאנלים הזולים- ואתם לעולם לא תדעו זאת- על הנייר הכל נראה טוב אבל לפאנלים האלו אין אבא ואמא. אצלנו לעומת זאת תקבלו תמיד את הפאנלים האיכותיים ובעלי ההספק הגבוה ביותר שהם כמובן יקרים יותר. למה? כי אנחנו שותפים. וזו רק דוגמה קטנה (אמיתית) לאלפי בחירות קטנות וגדולות שאתם לא יכולים להבין את המשמעות שלהם וכאשר אתם משכירים את הגג לחברה יציבה ואיכותית אתם יכולים להיות רגועים לגביהם.

יתרון מספר 6- ביטוחים מקיפים

מערכת סולארית היא נכס מניב אך מדובר במערכת חשמלית שבמקרים מסוימים יכולה לייצר יותר נזק מאשר תועלת. לכן מוכרחים לבטח את המערכת בביטוח מקיף שיכסה כל מקרה על מנת שביום פקודה לא תישארו חשופים.

לסיכום: עבור רוב הלקוחות הצעד החכם ביותר והמשתלם ביותר הוא השכרת גג למערכת סולארית.

צרו איתנו קשר

חבל על הכסף שאתם מפסידים, התקשרו עד היום ותתחילו להרוויח משטחי הנדל"ן שלכם
ניר סולאר
ניר סולאר עושים טוב לכם ולסביבה